OSP Piaski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ćwiczenia WOO "Gostyń las 2015"

Email Drukuj PDF

W dniu 25 kwietnia br. na terenie Nadleśnictwa Piaski odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Gostyń las 2015” dla sił i środków z terenu woj. wielkopolskiego, wchodzących w skład Kompanii Gaśniczej WOO Leszno. W ćwiczeniach brała udział również nasza jednostka tj. zastęp GCBA 5/24 w obsadzie 5 osobowej.  Ćwiczenia - warsztaty przeprowadzono na terenie leśnictwa Kosowo, wchodzącego w skład Nadleśnictwa Piaski w powiecie gostyńskim. Ćwiczenia - warsztaty zostały poprzedzone szkoleniem teoretycznym w siedzibie KP PSP w Gostyniu, które przeprowadził mł. bryg. Jarosław Kuśmirek Naczelnik Wydziału Operacyjnego KW PSP w Poznaniu oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Piaski pan Artur Poświatowski. Ćwiczenia praktyczne w terenie zostały podzielone na cztery stanowiska rozlokowane w różnych częściach leśnictwa. Stanowisko I - punkt czerpania wody - zajęcia prowadził przedstawiciel KP PSP w Gnieźnie mł. kpt. Maciej Kowalczyk. Stanowisko II - bufor wodny ćwiczące jednostki realizowały pod nadzorem st. kpt. Tomasza Grelaka z KW PSP w Poznaniu. Stanowisko III - badanie przepływów oraz stanowisko IV natarcie z wykorzystaniem systemu przetłaczania poprowadził mł. bryg. Jarosław Kuśmirek. W warsztatach wzięło łącznie udział 11 pojazdów z OSP oraz dwa zastępy PSP w Gostyniu, do ćwiczeń wykorzystano m.in. 2 przyczepy pompowe z KP PSP Gniezno i Gostyń. Z terenu powiatu gostyńskiego udział wzięły: OSP Borek Wlkp., Krobia, Piaski, Gola i Kosowo. Powiat kościański przybył na ćwiczenia w sile plutonu tj. OSP Racot, Śmigiel i Krzywiń. Z powiatu leszczyńskiego przybył zastęp OSP Święciechowa, z śremskiego OSP Żabno oraz z powiatu grodziskiego jednostka OSP Wielichowo. Zabezpieczenie medyczne ćwiczeń stanowiły siły z KP PSP w Pleszewie. Podsumowania dokonał i zakończył ćwiczenia Komendant Powiatowy PSP w Gostyniu st. bryg. Krzysztof Łoniewski.