OSP Piaski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

II miejsce chłopców z OSP Piaski na XIV Halowym Turnieju MDP w Pępowie

Email Drukuj PDF

W dniu 28 marca br. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Pępowie odbył się XIV Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gostyńskiego.

W zawodach uczestniczyło 12 drużyn reprezentujących sześć gmin, po jednej żeńskiej i męskiej. Po uroczystym przywitaniu, odśpiewaniu hymnu strażackiego oraz oficjalnym otwarciu zawodów przez Wójta Gminy Pępowo Pana Stanisława Krysickiego, zawodnicy przystąpili do rywalizacji, na którą składały się konkurencje sportowe jak i test teoretyczny. Jako pierwsze w części sportowej  wystartowały drużyny chłopców w pięcioosobowych składach. Zadaniem ich były konkurencje między innymi z rzut piłką do kosza, rzut lotki do tarczy jak i bieg w worku. Równolegle w tym samym czasie drużyny dziewcząt słuchały wykładu przedstawionego przez przedstawiciela Nadleśnictwa Piaski, z którego można było się dowiedzieć, jaki teren obejmuje, jaki występują na jego terenie drzewostan a także jakie są najczęstsze przyczyny pożarów w lasach. Wszystkie te informacje okazały się bardzo istotne, bo po prezentacji przyszedł czas na rozwiązanie krótkiego testu. Na sam koniec zawodów drużyny rywalizowały jeszcze na torze przeszkód. Bardzo dobrze w turnieju wypadła drużyna naszych chłopców zajmując II miejsce i wspólnie z dziewczynami z Bodzewa w klasyfikacji gmin również zajęli II miejsce.

Po podliczeniu wyników klasyfikacja przedstawiała się następująco:

W grupie żeńskiej:
1. MDP Pępowo (Pępowo)
2. MDP Bodzewo (Piaski)
3. MDP Zimnowoda (Borek Wlkp.)
4. MDP Gola (Gostyń)
5. MDP Pogorzela (Pogorzela)
6. MDP Domachowo (Krobia)

W grupie męskiej:
1. MDP Borek Wlkp. (Borek Wlkp.)
2. MDP Piaski (Piaski)
3. MDP Gola (Gostyń)
4. MDP Babkowice (Pępowo)
5. MDP Pogorzela (Pogorzela)
6. MDP Wymysłowo (Krobia)

Klasyfikacja gmin:
1. Borek Wlkp.
2. Piaski
3. Pępowo
4. Gostyń
5. Pogorzela
6. Krobia

Foto: Centrum Sportowo Kulturalne Pępowo