OSP Piaski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
OSP Piaski

Zebranie strażackie

Email Drukuj PDF

W dniu 22.03.2014 r. o godzinie 17.00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Piaskach odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Piaskach. Na Walne Zebranie zapraszamy wszystkich Członków oraz osoby chcące wstąpić w nasze szeregi.

 

11 listopada - Święto Niepodległości

Email Drukuj PDF

W dniu 11 listopada 2011r. poczet sztandarowy w składzie dh Waldemar Owczarski, dh Łukasz Bryll i dh Roman Jakuszek reprezentował naszą jednostkę podczas obchodów Święta Niepodległości., które odbyło się w Piaskach. O godzinie 9.00 została odprawiona Msza Święta w naszym kościele parafialnym, a następnie uroczysta sesja Rady Gminy Piaski w Gminnym Ośrodku Kultury w czasie której dzieci szkolne zaprezentowały przygotowany na tą okazję program artystyczny.

Więcej…
 

Pożar warsztatu na terenie zakładu nasiennego.

Email Drukuj PDF

W dniu 7 października br. około godziny 13.37 do  Powiatowego Stanowiska Kierowania w Gostyniu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku warsztatowego na trenie zakładu nasiennego w miejscowości Szelejewo Drugie, gm. Piaski. Pożar dość szybko objął znaczną część konstrukcji dachowej budynku  zagrażając przyległym zabudowaniom, głównie magazynów nasiennych. Przybyłe na miejsce jednostki straży pożarnej z Gostynia, Piasków, Szelejewa i Pogorzeli  zastali silne zadymienie oraz znaczną część poddasza i dachu w ogniu. Po częściowym rozebraniu konstrukcji dachowej i  podaniu prądów gaśniczych  doprowadzono do lokalizacji, a w następstwie do ugaszenia pożaru. W celu całkowitej likwidacji zdarzenia pokrycie dachowe rozebrano i usunięto na całej powierzchni obiektu, z tej przyczyny oraz z wynikłego silnego zadymienia akcja trwała ponad 6 godzin.  W pożarze całkowitemu zniszczeniu uległ  dach budynku oraz częściowo wyposażenie warsztatu. Prawdopodobną przypuszczalną przyczyną powstania pożaru mogła być nieszczelność przewodu kominowego paleniska kowalskiego. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn i okoliczności powstania pożaru prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu.

info: PSP Gostyń

 


Strona 10 z 28